HYDROIZOLACJE BALKONÓW

Wykorzystywanie przy remontach balkonów i loggii systemowych rozwiązań oferowanych przez danego producenta to obecnie standard pracy solidnego wykonawcy. Firma Elewdom ma doświadczenie w pracy z produktami takich producentów jak Greinplast, Bolix, Atlas czy Ceresit.
W związku z wymaganiami inwestorów, by gwarancja była 5-letnia stosujemy solidne materiały i odpowiednio szkolimy każdego nowego pracownika, by ograniczyć ewentualne reklamacje.
Jeżeli planują Państwo remont balkonu, loggi czy tarasu muszą Państwo wiedzieć jak ma wyglądać prawidłowo zastosowany system balkonowy stosowany przez wykonawcę.
W naszym doświadczeniu oprócz warstw spadkowych, profili, taśm, odpowiednich klei czy fug oraz hydroizolacji, stosujemy izolacje bitumiczne w różnej postaci. Warstwy bitumiczne mają za zadanie zabezpieczyć płytę konstrukcyjną balkonu, ponieważ nawet niewielki przeciek działa na nią destrukcyjnie. Najczęściej stosujemy papę termozgrzewalną, która daje gwarancję szczelności. Jednak coraz częściej inwestorzy decydują się na nieco droższą ale wygodną i szybką w aplikacji membranę bitumiczną. Po aplikacji na płytę żelbetową gruntu bitumicznego membranę się wkleja. Jest samoprzylepna, co zmniejsza konieczność angażowania kilku pracowników w jej układanie. Dodatkowym atutem membrany bitumicznej jest jej duża elastyczność, a co za tym idzie bardzo dobre parametry techniczne. Łatwo ją wywinąć na ścinę, świetnie przylega do nierówności i załamań oraz można ją aplikować już od -5°C.

System balkonowy krok po kroku:
1) Płyta żelbetowa z ukształtowanym spadkiem
2) Preparat gruntujący
3) Papa termozgrzewalna bądź samoprzylepna membrana bitumiczna
4) Warstwa dociskowa
5) Hydroizolacja
6) Taśma uszczelniająca na graniczy płyta balkonowa-ścian
7) Elastyczne zaprawy klejące płytki
8) Warstwa płytek
9) Fuga elastyczna

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *